Žmogus ieško prasmės
Apie
Suaugusio žmogaus gyvenime svarbiausias yra prasmės siekimas ir atradimas. Šis principas tapo vadinamosios trečiosios Vienos psichoterapijos mokyklos kūrėjo, austrų neorologo ir ps...Informacija
- Metai 2008
- Puslapiai 158
- Leidykla Katalikų pasaulio leidiniai
- ISBN 9789955291183
- Dovanų kuponai
- Emocinis intelektas
- Haris Poteris
- Humoras, komiksai
- J.K. Rowling knygos
- Jurgos Ivanauskaitės knygos
- Kakės Makės žaislai
-
Knygos
- Knygos vaikams ir paaugliams
-
Negrožinė literatūra
- Ekonomikos, vadybos knygos
- Enciklopedijos. Žinynai. Žodynai
- Etnografija. Papročiai. Tautosaka
- Filosofijos knygos
- Gamtos ir tikslieji mokslai
- Istorinės knygos
- Kalbotyra. Filologija
- Kompiuterija
- Literatūros kritika
- Medicinos knygos
- Politika. Valstybės valdymas
- Psichologija
- Psichologinės knygos
- Religinės knygos
- Technika. Taikomieji mokslai
- Teisinė literatūra
- Turizmas. Geografija
- Vaikų auklėjimas
- Visuomenės mokslai
- Memuarai. Biografijos. Dienoraščiai
- Grožinė literatūra
- Menas
- Laisvalaikio knygos
- Lietuvių liaudies pasakos
- Lietuvos istorija
- Lyderystė
- Michailo Bulgakovo knygos
- Mokyklinė ir mokomoji literatūra
- Naujos knygos
- Sveika gyvensena
- Top 10
- Knygos pigiau
- Kitos prekės
Krepšelis tuščias!
Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:
Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.
Knygos „Žmogus ieško prasmės “ aprašymas
Žmogus ieško prasmės
Suaugusio žmogaus gyvenime svarbiausias yra prasmės siekimas ir atradimas. Šis principas tapo vadinamosios trečiosios Vienos psichoterapijos mokyklos kūrėjo, austrų neorologo ir psichiatro Viktoro Emilio Franklio gyvenimo ir kūrybos šerdimi. Jis pasiūlė vieną pirmųjų egzistencinių psichoterapinių sistemų, šalia kūniškojo ir psichinio iškėlęs dvasinio matmens svarbą pilnaverčiam žmogaus gyvenimui ir ypač jo sveikatai.
Šis matmuo apima tokius svarbius žmogaus atributus kaip prasmės siekimas, orientacija į gyvenimo tikslų realizavimą, kūrybiškumas, vaizduotė, intuicija, savo galimos ateities įžvalga, sugebėjimas mylėti, išgirsti sąžinės balsą. Savo psichologinę teoriją Viktoras E. Franklis pavadino logoterapija – sistema, padedančia žmogui ieškoti savo gyvenimo prasmės ir ją atrasti.
Šią knygą sudaro dvi dalys: pirmoji – tai psichologo išgyvenimai fašistinėse koncentracijos stovyklose, tarsi atsakymas į klausimą, kaip žmogus gali ištverti tokiomis nežmoniškomis sąlygomis. Antroje dalyje autorius apžvelgia savo pažiūras į psichoterapiją, tarsi atsakydamas į klausimą: o kas gi gali žmogui padėti ištverti kasdienybę? Knygoje suformuluoti ir trys svarbiausi logoterapijos principai: a) gyvenimas yra besąlygiškai prasmingas; 2) kiekvienam žmogui būdingas prasmės siekimas, kuris yra svarbiausias gyvenimo variklis; ir 3) kiekvienas žmogus laisvas pasinaudoti galimybe atrasti prasmę ar ne.
Viktor Emil Frankl (1905–1997) medicinos mokslų daktaras, Vienos universiteto neorologijos ir psichiatrijos profesorius. Kaip vizituojantis profesorius skaitė paskaitas daugelyje Amerikos universitetų, Anglijoje, Austrijoje, Šri Lankoje, Indijoje, Japonijoje, Meksikoje, Izraelyje, Rusijoje ir daug kur kitur. Jo knygos išverstos ir tebeverčiamos į daugelį pasaulio kalbų.
Jums taip pat gali patikti
Lina Vėželienė
Rébecca Shankland, Christophe André
Rick Hanson, Richard Mendius
David Epstein
12,35€ 17,65€