Mažasis princas

Leidykla: Alma littera
Informacija
  • Metai 2006
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 98
  • Leidykla Alma littera
  • ISBN 9789955089629

Knygos „Mažasis princas “ aprašymas

„Mažasis princas“ – amžinai gyva ir aktuali literatūros klasika: nesenstanti, neturinti amžiaus, mokanti, įkvepianti, keičianti požiūrį.

Knygos herojus –  berniukas, keliaujantis po skirtingas planetas ir ieškantis draugų, bandantis pažinti tų planetų gyventojus, suprasti juos ir rasti atsakymus į daugybę jam kylančių klausimų – kartais vaikiškai naivių, tačiau labai tikslių ir svarbių. Keliaudamas Mažasis princas susibičiuliauja su lakūnu, lape, rože, o jų draugystė skatina susimąstyti apie žmogiškąsias vertybes ir jų svarbą kiekvieno gyvenime.  

„<...> tampi amžinai atsakingas už tą, ką prisijaukinai“ – tai viena iš daugelio nemarios klasikos knygoje įamžintų minčių. Kūrinys moko išminties, įsiklausymo, supratimo ir meilės – tai galima jausti kiekviename autoriaus Antoine de Saint-Exupéry sukurtame puslapyje.

Kūrinio pasakotojas – lakūnas, kurio lėktuvas nukrenta Sacharos dykumoje, kur jis ir sutinka Mažąjį princą. Šis pasakotojas turi labai daug bendro su knygos autoriumi Antoine de Saint-Exupéry, Antrojo pasaulinio karo metais tarnavusiu karo žvalgybos aviacijoje ir nuo 12 metų susidomėjusiu aviacija.

Knygos „Mažasis princas“ autorius Antoine de Saint-Exupéry – prancūzų rašytojas ir lakūnas, gimęs 1900 m. Lione. Pirmą kartą lėktuvu į orą pakilo būdamas vos 12 metų ir nuo to laiko nenustojo domėtis aviacija, tapo profesionaliu lakūnu. Prieš pasaulinę šlovę dovanojusią knygą „Mažasis princas“ A. de Sent Egziuperi išleido knygas: „Pietų paštas“ (1929), „Naktinis skrydis“ (1931), „Žemė, žmonių planeta“ (1939), „Karo lakūnas“ (1942). Šios knygos išverstos į pagrindines pasaulio kalbas, taip pat į lietuvių kalbą. 1943 m. parašė knygą „Mažasis princas“, atnešusią jam pasaulinį pripažinimą, kuriuo pasidžiaugti autoriui teko labai neilgai. Rašytojas žuvo 1944 m. liepos 31 d. vykdydamas karinę užduotį.

 „Mažasis princas“ tapo sėkmingiausiu A. de Saint-Exupéry kūriniu, kurio visame pasaulyje parduota apie 140 mln. egzempliorių. Tai viena perkamiausių bei labiausiai verčiamų kada nors išleistų knygų. Knyga išversta į daugiau kaip 500 kalbų ir dialektų visame pasaulyje.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti