Vogti šokoladą

Leidykla: Leidykla VAGA
Informacija
  • Metai 2015
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 248
  • Leidykla Leidykla VAGA
  • ISBN 9785415023868

Knygos „Vogti šokoladą “ aprašymas

– Supranti, kartais kraujo ryšys nėra toks stiprus kaip sielų giminystė. Štai mes su tavimi susitikome pasaulyje ir tam nereikėjo gimti iš tos pačios motinos. Vienis. Mes visi jungiamės į tą patį vienį.

– Kaip tai žinoti?

– Pajusi.

– O jei suklysiu?

– Kelias atsiranda einant, o ne stovint vietoje.

Kraujo ryšys. Ar jis būtinas, kad jaustumeisi artimas? Ar iš tiesų kraujas šaukia? Visus? Beka ilgisi sūnaus, kurio neturi teisės vadinti sūnumi. Dylanas ieško sesers, kurios nėra matęs. Laura myli savo šeimą, nors nė su vienu jos nariu nėra biologiškai susijusi. Istorijos susipina, suartina ir supriešina, iškelia tokių klausimų, kurie daugumai skaitytojų nė nekiltų. Tai romanas apie kraujo ryšius, kurie nepavaldūs kintantiems progresuojančios visuomenės pasirinkimams. Apie dalykus, kurie stebina, verčia nutilti, paklausyti ar bent jau pakraipyti galvą. Nėra ribos tarp balta ir juoda. Donorystė – tai sąmoningas pasirinkimas, skleidžiantis gėrį, suteikiantis viltį ir galimybę gyventi. Ar tiktai?

Atsiliepimai apie knygą:

„Knygą “Vogti šokoladą“ pavadinčiau genetiniu detektyvu. Tai įgalina jo esminė idėja, kad nežinantiems arba nepakankamai žinantiems apie savo biologines šaknis lemta nenurimti tol, kol susiras savo gentainius. Ypač tuos, su kuriais sieja artimiausias ryšys.

Siužetas labai įtraukiantis. Personažai emociškai „susargdina“, dėl jų jaudiniesi (ypač dėl Rebekos ir Dylano), kartu su jais ieškai, randi ir prarandi. Skaitydamas nepajunti, kada tampi betarpišku visų pergyvenimų ir įvykių dalyviu.

Paprastai tariant, man labai patiko, labai įtraukianti knyga ir skaitant nesinori, kad ji baigtųsi.“

Psichologė Edita Čekuolienė

 

„Viktorijos sugalvotas žaidimas knygoje „Vogti šokoladą“ įtraukia. Istorija pagauna, nusineša ir nepalieka, vis gribštelėdama naktimis, kai negali užmigti. Galvoji: o jei tai būtų tavo vaikai? Kaip tada? Kaip pasielgtum? 

Apie dovanotus kūdikių embrionus Lietuvoje nedaug kalbos. Užtat labai daug vietos fantazijai. Viktorija meistriškai tuo pasinaudojo, nelietuvišku tempu išvyniojo emocingą pasakojimą ir tarsi svetimomis akimis pažvelgė į Lietuvą ir tuos, kurie toli nuo jos. Man patiko tas žvilgsnis – be perdėto susižavėjimo, emocijų ir nostalgijos. Paprastas žvilgsnis į sudėtingus dalykus. O juk visas grožis ir slypi paprastuose dalykuose.“

Žurnalistė Laisvė Radzevičienė

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti