Žilvičių smūtkelis

Žilvičių smūtkelis

Internetu:
5,91€
Knygyne:
6,95€

Apie

Artimiausių kaimynų latvių rašytojos Ingos Ābelės istorinis romanas „Žilvičių smūtkelis“ („Klūgu mūks“), kurį pradėjęs skaityti nebežinai, ar tai apie Latviją, ar apie Lietuvą. Netolima latgalių istorija atsiveria pe...
Autorius Inga Abele

Informacija

  • Metai 2016
  • Puslapiai 432
  • Leidykla Eglės leidykla, UAB
  • ISBN 978609432101

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Knygos „Žilvičių smūtkelis “ aprašymas

Žilvičių smūtkelis

Artimiausių kaimynų latvių rašytojos Ingos Ābelės istorinis romanas „Žilvičių smūtkelis“ („Klūgu mūks“), kurį pradėjęs skaityti nebežinai, ar tai apie Latviją, ar apie Lietuvą. Netolima latgalių istorija atsiveria per itin dramatiškus gyvenimus, įtraukiančius skaitytojus kaip verpetas. Užpraėjusiais metais šis romanas buvo išrinktas geriausia Latvijos metų knyga. Romanas pasakoja apie katalikiško Latgalos krašto istoriją bei jo prijungimą prie Latvijos. Pagrindinis romano herojus – Francis Sebaldas – katalikų bažnyčios, kultūros bei politinis Latgalos krašto veikėjas, jo paveikslas sukurtas, remiantis konkretaus asmens – Francio Trasuno gyvenimo faktais. Romano veiksmas apima beveik šimto metų trukmės laikotarpį ir išsamiai pristato latgalių istorinę raidą, apie kurią mes labai mažai težinome. Šis romanas bus įdomus ir patrauklus ne tik vyresniojo amžiaus žmonėms, bet ir jaunimui. Jo istorinė, pažintinė vertė išskirtinė, padedanti atrasti bendros lietuvių ir latvių tautų praeities sąsajas su nūdiena. Be to, skaitytojai patirs ir skaitymo malonumą, nes romano siužetas intriguojantis, vaizduojantis kelių kartų skirtingų šeimų gyvenimo vingius, jame apstu dramatizmo, poetikos, atsiranda vietos ir mistikai. Kūrinys vaizdžiai pateikia mūsų kaimynės Latvijos etninio Latgalos krašto XIX amžiaus bei XX amžiaus pradžios istoriją. Knygos personažų prototipai – tikros istorinės asmenybės. Knygos autorė – talentinga rašytoja Inga Ābelė garsi ne tik Latvijoje, bet ir toli už jos ribų. Jos knygos jau išverstos į keliolika pasaulio šalių kalbų.

Rašyti komentarą

    Prastai   Gerai