Lietuvystės Mozė. Jono Basanavičiaus gyvenimo ir ligos istorija.

Informacija
  • Metai 2020
  • Puslapiai 432
  • Leidykla Naujasis Židinys-Aidai
  • ISBN 9786098163223

Knygos „Lietuvystės Mozė. Jono Basanavičiaus gyvenimo ir ligos istorija.“ aprašymas

Lietuvystės mozė – tai nauja ir išsami Jono Basanavičiaus biografija, parašyta Vilniaus universiteto istoriko docento Eligijaus Railos.

Ši knyga gimė iš akademinio pyktelėjimo. Jį paskatino mūsų humanitarinės kultūros lauke dunksanti apytuštė basanavičianos lentyna. Artėjo Lietuvos valstybingumo atstatymo šimto metų sukaktis, o Jono Basanavičiaus kaip vieno iš Nepriklausomybės tėvų personalija buvo susilaukusi tik paskirų mokslinių straipsnių, konferencijų pranešimų ir patetiškų patriotinių rašinių. Akademinius svarstymus ir kritinę refleksiją, skirtą tautos Atgimimo patriarchui, pakeitė jam pastatytas paminklas. Kita vertus, mane visą laiką traukė biografijos žanras, kuriam esu ištikimas nuo tada, kai perskaičiau nuostabią prancūzų istoriko Marco Blocho mintį apie tai, kad istorija kvepia žmogumi. Sekdamas Basanavičiaus pėdsakais, būtovės orą traukiau giliai ir godžiai.

ELIGIJUS RAILA

Eligijus Raila mums pasakoja ne tik tai, kas mums galbūt yra aktualu ir svarbu, bet ir tai, kas pačiam Basanavičiui buvo svarbu pasakyti apie save ir savo laikmetį. Autoriaus pasakojimas mums sugrąžino ne stilizuotą, bet itin gražų istorijos kasdieniškumą.

NORBERTAS ČERNIAUSKAS

 

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti