Miglelė

13,52€
15,90€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Gelmės
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 304
  • ISBN 9786098302028

Knygos „Miglelė“ aprašymas

Danės Griganės (Danutės Grigaliūnienės) romano „Miglelė“ pagrindinė veikėja ir pasakotoja – Dangira Raudeliūnienė. Ji – lituanistė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, romantiškos sielos, mylinti, bet nelaiminga moteris. Jai būdinga stoiška laikysena: besiteisinanti ir neteisianti, tradiciškai laikanti visus namų kampus, sauganti šeimą, besiaukojanti dėl vaiko ar vyro. Kita vertus, subtiliai skleidžiasi ir kitas planas, potekstė: pasakotoja siekia bet kokia kaina rodyti, kad viskas gerai, prisijaukina primestą tarnystę, primestus vaidmenis, nes kitaip tiesiog neišlaikytų... Saugodama sau brangius žmones – vyrą, sūnų, – tačiau nepatirdama tikros moteriškos laimės, ji visgi skausmingai siekia meilės, švelnumo, bando išsaugoti savyje moterį – kūrybingą, svajojančią, tikinčią. O vienas iš būdų pabėgti nuo kasdienių rūpesčių naštos – rašymas. 

Beveik visi personažai – ryškūs, bet taip ir lieka paslaptingi. Neaiškus sūnaus likimas, nesuvoktas ir nesuvokiamas vyro ir brolio pasaulis, motinos istorija. Autorė geba kurti keliaplanį vaizdą, slėpti įtampą, derinti santūrumą ir emocingumą. Itin vaizdinga kalba ir gražus pasakojimo stilius suteikia skaitymo malonumą, o kartu įtraukia skaitytoją į pasakotojos vidinį konfliktą, sukelia prieštaringus jausmus: sykiais sužadina empatiją, o kartais – ir savotišką pasipriešinimą, jaučiant ryžto stoką, per didelį nuolankumą ir savos laimės pamynimą. 

*

Danutė Grigaliūnienė (g. 1945) rašo vaikams ir suaugusiesiems. Palankiai įvertinta apysaka vaikams „Labas, Žūže!“, o apysaka „Kažkas ne taip“ įtraukta į „Metų knygos“ paaugliams penketuką. Apysaka „Šarka“ laimėjo antrąją premiją konkurse „Švieskime vaikus“. 

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti