Antras kvėpavimas

3,60€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Tyto alba
Autorius Anne Tyler
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 360
  • ISBN 9786094665875

Knygos „Antras kvėpavimas“ aprašymas

ANNE TYLER (Anė Tailer, g. 1941 m.) – viena žymiausių šiuolaikinių JAV rašytojų, lietuvių skaitytojams pažįstama romanų „Mėlynų siūlų ritė“, „Laikrodžio šokis“, „Mėgėjiška santuoka“, „Tik vienas žingsnis“ autorė. Ji triskart buvo nominuota Pulitzerio premijai, o 1989 m. ja apdovanota.  Rašytoja garsėja talentu šiltai ir jaukiai pasakoti paprastų žmonių gyvenimo istorijas ir jomis perteikti universalias žmogiškąsias patirtis.

„Antrasis kvėpavimas“ – garsiausias A. Tyler romanas, pelnęs rašytojai Pulitzerio premiją. Spalvingas santuokos lūkesčių ir nesėkmių, šeimos audrų ir meilės paveikslas, į kurį telpa beveik trys dešimtys vienos poros bendro gyvenimo metų. Tai meistriška proza – paprasta ir subtili, lyriška ir šmaikšti, labai žmogiška ir įžvalgi. 

Megė ir Aira susituokę jau 28 metus. Ji – impulsyvi optimistė, mėgstanti rikiuoti visų gyvenimus, jis – nepaprastai praktiškas ir organizuotas perfekcionistas. Kad ir kokie skirtingi, per ilgus metus kartu jie kiek aptrynė aštrius kampus, o ryškesnius jausmus prislopino kasdienybės rutina. Tačiau vieną dieną pora išsirengia į neplanuotą kelionę. Pakeliui juodu ne kartą turės keisti kelionės kryptį, sutiks daugybę spalvingų personažų. Vos keli šimtai kilometrų netikėtai virs ilga kelione per jų kartu nugyventą gyvenimą, susitikimu su giliai paslėptais jausmais, skausmu, kasdienybės nuoboduliu ir primirštomis nuostabiomis akimirkomis, ir ne tik jų pačių, bet ir jų jau užaugusių vaikų likimu. Viskas nutinka per vieną dieną: vienu metu viskas tampa sudėtinga, bet taip pat ir labai juokinga. Tai veržimasis į praeitį, jos siejimas su dabartimi. Autorė rašo apie šeimą, meilę, nesėkmes, bet visų pirma apie galimybę visada pradėti iš naujo.

Anne Tyler sugebėjo atkurti tikros santuokos esmę, įprastus santykius tarp dviejų vienas kitą mylinčių žmonių, o dienos pabaigoje sužinai, kad veikėjai nėra tokie, kaip iš pradžių manei. Megės personažas yra įdomus dėl​ sugebėjimo priimti tikrovę ir stengtis vėl ir vėl, kad jos šeima būtų laiminga. Tyler skaitytojus moko, kad sensacinga nėra kažkas neįprasto, tai tiesiog mumyse esantis žmogiškumas.


Kodėl mes renkamės tai, ką renkamės? Kiek mūsų gyvenimas priklauso nuo mūsų pačių? Ar įmanoma ištaisyti savo klaidas ir padėti nesuklysti kitam? Keldama visiems pažįstamus klausimus A. Tyler dovanoja dar vieną išmintingą ir šviesią istoriją, kuri padės suvokti mūsų paprasto gyvenimo nepaprastą grožį ir vertę.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti