Apeigos stebykloje

14,62€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
17,20€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 116
  • ISBN 9786094804007

Knygos „Apeigos stebykloje“ aprašymas

Šioje trumposios prozos knygoje – pasakojimai, kurių vyksmas daugiau vidinis, tiek pat tikroviškas, kiek ir įsivaizduotas, kituose – priešingai, labiau išorėn, į veiksmą orientuotos istorijos, susijusios su įvairios kilmės ritualais.

Knygos tekstuose pasitelkiami pasakos, (pseudo)istorizmo, maginės fantastikos elementai. Stilistiškai koncentruojamasi ne tiek į kalbinę raišką, tropus, o labiau į fabulą, veiksmą ir jo dinamiką, stengiantis žadinti skaitytojo vaizduotę, įskelti analogijas su archetipiniais personažais bei siužetais.

Beveik visų tekstų veiksmas vyksta Vilniuje, autoriaus vaikystės Ariogaloje arba išgalvotoje, „laboratorinėje“ erdvėje. Chronologiškai pasakojimo laikas driekiasi nuo istorinių amžių (pvz., XVII a.) iki šių dienų ir net į ateitį.

Almis Grybauskas – poetas, prozininkas, vertėjas. Išvertė poezijos ir prozos iš latvių, vokiečių, čekų, slovakų, lenkų, prancūzų, ukrainiečių kalbų. 2001 m. tapo pirmuoju Lietuvių PEN centro teikiamo „Metų vertėjo krėslo“ savininku. 2007 m. už eilėraščių knygą „Apžvalgos spiralė“ apdovanotas Jotvingių ir Vilniaus mero premijomis. 2007 m. autoriaus eilėraščių knyga „Žuvys“ buvo įtraukta į Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto skelbiamą kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką. 2018 m. A. Grybauskas tapo festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu už eilėraščių rinkinį „Toli blizga“.

Knygos išleidimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti