Mergina iš laiško

6,12€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
7,20€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Tyto alba
Autorius Emily Gunnis
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 336
  • ISBN 9786094664946

Knygos „Mergina iš laiško“ aprašymas

Esi mano dukra, nors mudvi sieja ne kraujo, o širdies ryšys, ir toji širdis dūžta suvokus, kad savo ketinimais tik dar labiau pagilinsiu tą skausmo jūrą, per kurią tau teko bristi ilgus aštuonerius savo gyvenimo metus.

Emily Gunnis – buvusi televizijos režisierė, šiuo metu su šeima gyvenanti Braitone. Ji – viena iš keturių garsios britų rašytojos Penny Vincenzi dukterų, nuo vaikystės norėjusi rašyti romanus, kaip ir mama. „Mergina iš laiško“ – debiutinis jos romanas, sukrėtęs ir pavergęs daugybę skaitytojų, išverstas į 17 kalbų.

Tai tikrais faktais paremta pribloškianti istorija apie daugybės vienišų motinų ir jų kūdikių likimus. Apie Šv. Margaritos namus, į kuriuos būdavo atiduodamos pastojusios merginos, ir tas kančias, kurios laukė tiek nelaimingų motinų, tiek prievarta atimtų ir įvaikintų jų kūdikių.

Saseksas, 1956-ieji. Aivė Dženkins laukiasi kūdikio, tačiau būsimasis tėvas nesiruošia turėti su ja nieko bendra. Mama nuo jos nusigręžia, leisdama patėviui ištaisyti šeimą užklupusią nešlovę – išsiųsti nėščią Aivę į Šv. Margaritos namus, kuriuose su ja elgiamasi siaubingai. Čia ji neturi kito pasirinkimo kaip atsisakyti savo kūdikio. Iš šių namų Aivė niekada nebeišeis… Tačiau išeis jos dukra. Į svetimą šeimą. 

Iki paskutinės dienos pagrindinė knygos herojė išlaiko savo moralę – vedama motiniško instinkto Aivė net niūriausiomis akimirkomis galvoja apie savo dukterį.

Londonas, 2017-ieji. Jauna žurnalistė Samanta Harper, viena auginanti dukrą, labiau už viską trokšta sukrečiančios istorijos. Kartą grįžusi namo ji randa savo močiutę užsnūdusią ties laišku, kurio turinys Samantą pribloškia. Tai laiškas, kurį siaubo apimta Aivė rašė savo vaiko tėvui iš Šv. Margaritos namų, maldaudama ją išvaduoti. Kaip laiškas pateko pas jos močiutę? Kas nutiko kūdikiui? Įsitraukusi į tragiškos istorijos tyrimus ji sužino ir apie paslaptingų mirčių virtinę, sekančią šių nelaimingųjų pėdsakais. Šv. Margaritos namai tuoj bus nugriauti; Samanta turi tik keletą valandų, kad išsiaiškintų šešiasdešimties metų senumo paslaptį, kitaip tiesa, slypinti taip arti namų, dings amžiams. Ji nemanė, kad nelaimingos merginos likimas bus tiesiogiai susijęs su ja pačia… Laiškai – jie leidžia jaustis taip, lyg būtumėte čia pat su Aive, o tai, kad visa tai istoriškai teisinga, daro šią istoriją pernelyg tikrovišką. 

Emily Gunnis meistriškai perteikia tai, ką Anglijoje jautė nesusituokusios motinos, išsiųstos gimdyti ir atiduoti savo kūdikius įvaikinti nuo šeštojo iki aštuntojo dešimtmečio. Joms trūko meilės ir palaikymo, o naujagimio praradimas paliko atvirą žaizdą visam gyvenimui. Tai neįtikėtina istorija, persmelkta tikrų faktų, paslapčių ir istorinės fantastikos, kuri mus moko apie praeitį. 

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti