Namų taisyklės

15,51€
18,25€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Autorius Jodi Picoult
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 552
  • ISBN 9786090155967

Knygos „Namų taisyklės“ aprašymas

Nuostabus ir sukrečiantis romanas apie šeimą, kurią skaldo kaltinimai žmogžudyste.


Sūnus nežiūri į akis... Vadinasi, jis kaltas?

Aštuoniolikmetis Džeikobas Hantas yra nepaprastai talentingas matematikas, turi šelmišką humoro jausmą, bet visiškai nesugeba bendrauti. Džeikobui diagnozuotas smegenų vystymosi sutrikimas – Aspergerio sindromas. Vaikinas labai užsisklendęs, nors supranta, kad už jo uždaro pasaulio ribų yra kitas – platesnis, ir nori užmegzti ryšį su jame esančiais žmonėmis. Džeikobas stengiasi būti toks kaip visi, bet nemoka. Jis nesupranta kitų žmonių mimikos, kūno kalbos, balso intonacijų, poreikių ir poelgių priežasčių...

Kai randama negyva Džeikobo socialinių įgūdžių mokytoja, Aspergerio sindromo simptomai – vengimas žiūrėti į akis, keisti judesiai, nederamas elgesys – policijai tampa kaltės įrodymu. O Džeikobo motinai kyla skaudžiausias klausimas pasaulyje: ar jos vaikas gali nužudyti?

Šioje knygoje rasite viską, ko tikisi Picoult gerbėjai: nesutarimus, daugybę perspektyvų, teisinį konfliktą ir kt. Džeikobas, Aspergerio kamuojamas paauglys, pateikia labiausiai intriguojantį požiūrį. Neturėdamas socialinių ir bendravimo įgūdžių, jis bando apibrėžti, kaip veikia jo protas. Pasakodama iš Džeikobo perspektyvos, Picoult perkelia mus į protą, kuris yra visiškai logiškas, tačiau visiškai stokojantis empatijos. Po to, kai Džeikobas suimamas už žmogžudystę, šeimos pasaulis griūva. Motina stengiasi bet kokia kaina įtikinti teisinę sistemą, kad Džeikobas negali stovėti prieš teismą kaip pakaltinamas asmuo.

Rašytoja šįkart ieško atsakymų į klausimus, ką reiškia būti kitokiam šiuolaikinėje visuomenėje. Kokias problemas ir dilemas turi spręsti šeima, kurios narys turi Aspergerio sindromą? Ir su kokiais teisinės sistemos nesklandumais susiduria žmonės, turintys bendravimo sunkumų?


JODI PICOULT (Džoudi Pikou, g. 1966)

Viena iš populiariausių šiuolaikinių JAV rašytojų. Prinstono universitete įgijo literatūros tekstų rašymo bakalauro, Harvardo universitete – edukologijos magistro laipsnį. 2003 m. jai buvo skirta New England Book Award premija už visą kūrybą.


Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti