naujiena
Devynios Diunkerko dienos

Devynios Diunkerko dienos

Internetu:
12,71€
Knygyne:
14,95€

Apie

„Devynios Diunkerko dienos“ – britų karo istoriko Davido Divine‘o knyga, kurioje pasakojama apie vieną iš daugiausiai diskusijų keliančių Antrojo pasaulinio karo epizodų – britų karių bei jų sąjungininkų evakuaciją iš Prancūzijos per 1940 m. geguž...
Autorius David Divine

Informacija

  • Metai 2020
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 384
  • ISBN 978995526766

Knygos „Devynios Diunkerko dienos“ aprašymas

Devynios Diunkerko dienos

„Devynios Diunkerko dienos“ – britų karo istoriko Davido Divine‘o knyga, kurioje pasakojama apie vieną iš daugiausiai diskusijų keliančių Antrojo pasaulinio karo epizodų – britų karių bei jų sąjungininkų evakuaciją iš Prancūzijos per 1940 m. gegužės 26 – birželio 4 d. vykusią operaciją „Dynamo“.

Per devynias įtemptas dienas, vykstant intensyvioms vokiečių artilerijos ir aviacijos atakoms, iš Diunkerko pakrantės per Lamanšą į Didžiąją Britaniją evakuota daugiau nei 300 tūkst. karių. Žmonės gelbėjosi ne tik karo ir prekybiniais laivais, bet ir plaukdami mažytėmis žvejų valtelėmis, pramoginėmis jachtomis. Nepaisant to, kad per evakuaciją patirta rimtų nuostolių, operacija „Dynamo“ pripažinta sėkminga.

Šioje knygoje autorius ieško atsakymų, kokios aplinkybės padėjo išvengti visiško sutriuškinimo, kuris tomis dienomis daug kam atrodė tiesiog neišvengiamas. Įvykiai pateikti chronologiškai, valandų ir net minučių tikslumu.

2020 m. vasarą Diunkerko įvykiams sukanka lygiai 80 metų.

Iš anglų kalbos vertė Rimantas Glinskis

Rašyti komentarą

    Prastai   Gerai