Figmedis

13,19€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
15,90€
Leidykla: Kitos knygos
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 336
  • ISBN 9786094274800

Knygos „Figmedis“ aprašymas

„Vieno žmogaus ir trijų šeimos kartų tapatybės paieškų istorija paperka intymumu ir jautrumu.“

Jurga Mandrijauskaitė, skaityklos „Vilnius skaito“ iniciatorė, knygų apžvalgininkė


„Švelnia melancholija apgaubta šeimos patirtis romane padeda suprasti dramatiškus istorinius lūžius.“

Audrius Ožalas, knygų apžvalgininkas, 15min.lt


Jaunas miškų urėdas Aleksandras Džordževičius su nėščia žmona 1955-aisiais atsikrausto į Balkanų miestelį Buję. Jiems aprodomas namas ir pasiūloma įsikurti, bet spintose kabo svetimų žmonių drabužiai, puodelyje ant stalo – sudžiūvę kavos tirščiai, tarsi kažkam būtų tekę netikėtai išvykti. „Visi namai tokie. Jie išėjo, mes atėjom. Toks gyvenimas“, – atsainiai pasako miestelio komisaras.


Trisdešimtmetis Jadranas – Aleksandro anūkas. Bandydamas geriau suprasti save jis ima gilintis į šeimos istoriją: atmintį praradusi močiutė, ja švelniai besirūpinantis senelis, keista jo mirtis; jautri, bet stojiška Jadrano mama, palikta jo tėvo dar prieš karą. Dabar ji desperatiškai naikina visus praėjusio artimųjų gyvenimo ženklus. Atmintis iš tolstančių anų laikų linkusi pasilikti tik tai, kas buvo gražiausia, bet sudėtingų praeities įvykių žaizdos neužgyja iki šiol.


Goran Vojnović (gim. 1980) – slovėnų rašytojas, kino režisierius. Už pirmąjį romaną „Čefurji raus!“ jam buvo iškelta byla. Romanas „Jugoslavija, mano tėvynė“ (liet. kitos knygos, 2018) pelnė prestižinį Vidurio Europos literatūros apdovanojimą „Angelus“. Autorius, pats Slovėnijoje augęs kaip imigrantas, geba atskleisti šalies kultūrines ir tautines įtampas, kitokio atmetimą, trūkinėjančius šeimos ryšius.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti