Makbetas

5,31€
6,40€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Obuolys
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 175
  • ISBN 9786094841729

Knygos „Makbetas“ aprašymas

Shakespeare'o MAKBETAS – tai nuolatinis priminimas apie plonytę liniją tarp gėrio ir blogio, glūdinčią kiekvieno žmogaus širdyje.

Pagrindinis tragedijos veikėjas Makbetas – besąlygiškai valdžios trokštantis žmogus, kuris nužudo karalių, kad pasigležtų jo sostą... Paskui viskas vyksta lyg užburtame rate: kuo labiau Makbetas nerimauja ir bijo žudyti, tuo atkakliau žudo, o kuo atkakliau žudo, tuo stipriau kenčia ir baisisi savimi.

Tragedija MAKBETAS sukurta trečiajame Williamo Shakespeare'o kūrybos laikotarpyje. Šio laikotarpio kūriniuose pagrindiniai tragedijų veikėjai – nebe humanistai, o tie, kurie griebiasi klastos ir nusikaltimų, kad pasiektų savo tikslų. Šios tragedijos veikėjas Makbetas vaizduojamas kaip besąlygiškai valdžios trokštantis žmogus, siekiantis užvaldyti karaliaus sostą.

Makbetas nėra paprasčiausias piktadarys, priešingai, jis herojus, narsus karys, drąsiai ir ištikimai gelbstintis karaliaus Dunkano karalystę. Jis yra normalus žmogus, apdovanotas prigimtimi, kuri yra tokia pat baisi kaip ir kiekvieno mūsų. Todėl jame labai nesunkiai galime atpažinti save.

Pagal šią W. Shakespeare'o tragediją nuolat statomi spektakliai, kuriami kino filmai, o praeityje pasirodžiusių pastatymų dalyviai tvirtina, jog šis kūrinys užkeiktas – per repeticijas ir filmavimus yra įvykę daug skaudžių ir net tragiškų nelaimių. Pagrindinė taisyklė – netarti Makbeto vardo, o jei reikia įvardyti spektaklį, saugiau sakyti „škotiška pjesė", „ta pjesė" ar pasirinkti dar vieną iš tuzino variantų. Įdomu, kad Makbetą pavojinga minėti tik teatre, o visur kitur – prašom.

Williamas Shakespeare'as (1564–1616) – anglų rašytojas, poetas ir dramaturgas. W. Shakespeare'as laikomas vienu svarbiausių anglų ir Vakarų Europos rašytojų. Yra išlikusios 38 Šekspyro pjesės, 154 sonetai, du eiliuoti epai, eilėraščių. Jo pjesės ir sonetai verčiami į daugybę pasaulio kalbų ir išlieka tarp skaitomiausių literatūros klasikos kūrinių.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti