Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
Homo office

Homo office

Internetu:
10,03€
Knygyne:
14,75€ (kaina knygynų tinkle VAGA, išskyrus franšizinius knygynus)
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Jūsų Flintas
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 288
  • ISBN 9786090601402

Knygos „Homo office“ aprašymas

Kontekstas ir aktualumas

Atrodo, šiandien žmonės gali lengvai derint darbą ir asmeninį gyvenimą, turi pakankamai laisvalaikio, darbovietėse jie gerbiami, laikomi protingais ir savarankiškais. Juk dabar taikos metas, tad mokyklose ir universitetuose mūšiams neruošia ir karo technikų nemoko. Visgi tie, kad dirba biure žino, kad darbovietėse vyksta žūtbūtiniai mūšiai, veikia džiunglių įstatymai, klesti keistos savininkų idėjos, virstančios religinėmis filosofijomis, o darbuotojus įkalina nebe grandinės, o technologijos. Literatūros žanras leidžia pjūvį atverti tiksliai, greitai, bet neskausmingai, ironiškai parodyti žmogaus kasdienybės absurdą. Toks yra šio romano tikslas. 

Apie kūrybos procesą (2017-2021)

Romane atskleidžiama, kaip korporacijos savaip interpretuoja, iškreipia vadybos teorijas savo naudai, ir tie metodai dažniausiai pateisinami, jei tik tai efektyvu ekonomiškai. Autorė studijavo antropologijos ir vadybos literatūrą, tyrinėjo dabartinių lyderių – „Amazon“, „Apple“, „Tesla Motors“, „Senukai“ įkūrėjų – biografijas ir elgesio kultūrą. Romane veikiantis Pagrindinio Akcininko personažas atrodytų neįtikėtinas, tačiau jam sukurti panaudoti realių vadovų, žinomų asmenybių savybės, elgesio įpročiai – personažas fikcinis, bet kartu jis yra ir tikras.

Romane dekonstruojamas „žiurkių lenktynių“ mechanizmas: bėgimas į darbą ir atgal, technologijų diktatas, priklausomybė kvaišalams ar maistui, depresija – tai realybė, kurią susikuriam mes patys, to nepastebėdami. Romanas ragina kritiškai į tai pažiūrėti, pasitelkiant laiko ir kitas metaforas.

Aptariamos idėjos bus atpažįstamos Yuval Harari („Homo Sapiens“), Stanfordo mokslininko J.Pfeffer („Power“, „Dying for Paycheck“), M.Bulgakovo („Meistras ir Margarita“), rašytojos J.Rowling („Haris Poteris“), rašytojo O.Vaildo („Dorian Gray“) gerbėjams.

Siužetas

Aprašoma viena įmonės vadovės darbo savaitė, pasakojama pirmuoju asmeniu, esamuoju laiku.

Pirmadienis prasideda šventiškai, pakylėtai, bet čia pat atmosferą aštrina rafinuotas korporatyvinis slengas, pakilias natas keičia sarkazmas, smelkiasi nerimas, nujaučiama asmeninio gyvenimo griūtis. Trečiadienį psichologinis spaudimas pasiekia kulminaciją, po atatrankos lieka kaltė ir neviltis. Penktadienį herojei likimas netikėtai suteikia antrą galimybę ir kai jau atrodo, kad įvyks laiminga pabaiga, įvykiai pasisuka netikėtu kampu.

Patirti nušvitimą yra daug lengviau, nei pradėti su juo gyventi. Ką reiškia iš esmės pakeisti gyvenimą? Ar tikrai esame laisvi nuo to, ką patyrėme vaikystėje? Ar tebesame homo sapiens – sąmoningos ir teisingos būtybės?

Įtraukiantis siužetas, autobiografiniai intarpai ir pasakojimas pirmuoju asmeniu leidžia skaitytojui išgyventi asmeninį nuotykį. Išvadų romane nėra, skaitytojas jas pasidarys pats. Šis romanas – apie klaidas, be teisingų atsakymų 

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti