Praamžiai ir kiti laikai

12,40€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
14,95€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 256
  • ISBN 9786094802140

„Praamžiai ir kiti laikai“ aprašymas

Prieš jūsų akis – Nobelio premijos laureatės romanas. Olga Tokarczuk nukelia skaitytojus į išgalvotą Lenkijos kaimą Praamžius, kurio nerasite jokiame žemėlapyje. Čia gyvena ekscentriški, archetipiniai personažai, o gyvenvietę saugo 4 arkangelai.

„Praamžiai ir kiti laikai“ yra stipri, tiesmuka, artima magiškojo realizmo stilistikai knyga. Romanas sudarytas iš 84 skyrelių, kurių kiekviename trumpomis atkarpomis dėliojamas pasakojimas įgauna stilizuotos pasakos, epinės alegorijos apie nenumaldomą laiko tėkmę ir modernybės (vyriškumo) bei gamtos (moteriškumo) priešpriešą formą. Šalimais rutuliojasi nuo 1914 m. iki šių dienų kankinanti Lenkijos politinė istorija ir epizodinis žiaurumas, užgriuvęs paprastą kaimo gyvenimą.

Universalios dimensijos romanas, kuriame neapsistojama ties parapijiniais dalykais, „Praamžiai ir kiti laikai“ buvo pavadintas šiuolaikine Europos klasika, o O. Tokarczuk paskelbta viena svarbiausių lenkų ir pasaulinės literatūros atstovių. Šis kūrinys išverstas į danų, vokiečių, ispanų, olandų, italų, prancūzų ir kitas kalbas.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti