Hipnotizuotojas

Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Leidykla: Lectio divina
Autorius Lars Kepler
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 367
  • Leidykla Lectio divina
  • ISBN 9786094840784

Knygos „Hipnotizuotojas“ aprašymas

„Kaip ugnis. Visai kaip ugnis“, - tokiais pirmais užhipnotizuoto berniuko žodžiais prasideda stingdantis psichologinio detektyvo košmaras.  Pirmoji istorijos linija sukasi apie visos šeimos, išskyrus vyriausiąją dukrą, nužudymą. Po žiaurių šeimos skerdynių Stokholmo priemiestyje liko vienas liudininkas – penkiolikametis sūnus Josefas Ekas. Jo būklė neleidžia apklausti, todėl komisaras Jonas Lina mato vienintelę išeitį ekstremalioje situacijoje – ieškoti hipnotizuotojo pagalbos. Erikas Marija Barkas jau dešimt metų neužsiima šia praktika, tačiau padaro išimtį Josefui, tikėdamasis, jog taip išgelbės dingusią jo seserį Eveliną. Kai hipnotizuotojas sulaužo sau duotą priesaiką ir pasineria į vaikino sąmonę, išaiškėja tiesa, kur kas labiau šokiruojanti, nei jis galėjo įsivaizduoti. Ir paties gydytojo šeimai iškilusi grėsmė priverčia Eriką sugrįžti į siaubingą savo praeitį. Antroji ir pagrindinė siužeto linija sukasi apie hipnotizuotojo sūnaus Benjamino pagrobimą, kuris įvyko po to, kai paaiškėjo, kad Erikas panaudojo savo galią berniukui. Benjamino pagrobimas, kuris, atsižvelgiant į tai, kad vaiko gyvybė kabo ant plauko dėl jo sveikatos problemų, jį sugniuždo. Palaipsniui didėjanti įtampa kelia nerimą ir beviltiškumą ne tik skaitytojui, bet ir veikėjams, kurie nepaliks abejingų.

„Hipnotizuotojas“ yra epiškas ir užburiantis pasakojimas, kupinas paslapčių, žmogžudysčių ir greito veiksmo, kuris pranoksta bet kokius lūkesčius. Dvi siužeto linijos yra susietos ir neilgai trukus viskas atsidurs ant kortos – veikėjams pritrūks laiko įminti dvi paslaptis. 

Tarptautinės sensacijos, tapusios bestseleriu kiekvienoje iš 37 šalių, kurioje buvo išleista, autoriaus Larso Keplerio paieškos taip pat primena detektyvą. Kai net du garsūs švedų rašytojai oficialiai atsižadėjo Hipnotizuotojo autorystės, vieno dienraščio žurnalistai atkapstė, jog po Larso Keplerio slapyvardžiu slepiasi Alexanderis ir Alexandra Ahndorilai, švedų rašytojų pora. Priremti prie sienos ir apakinti blyksčių, jie pareiškė: „Parašyti knygą – ne nusikaltimas.“ Netgi atvirkščiai, pora atrado bendrą pomėgį šalia „rimtų“ profesijų ir netrukus išleido naują istoriją su detektyvu Jonu Lina – Paganinio kontraktas. Kad jie gali drąsiai pretenduoti į Stiego Larssono įpėdinių vardą, liudija ir kitas netiesioginis faktas: švedų režisierius Lasse Hallströmas (Sidro namų taisyklės, Šokoladas) ėmėsi ekranizuoti Hipnotizuotoją

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti